O nas

Słów kilka

O Folwarku

Nasze miejsce na ziemi

Wśród malowniczych ziem doliny Bugu, w okolicach Siemiatycz, powstał Folwark Księżnej Anny, nawiązujący w swym architektonicznym kształcie do zabudowań dworskich z XVIII wieku.  Usytuowany na dawnym miejscu owczarni – folwarku Księżnej Anny Jabłonowskiej, swą nazwą, wnętrzem i polską kuchnią hołduje tradycji i pamięci czasów dawnych. Przy czym nowocześni właściciele i współcześni kucharze tę myśl dawną doskonalą, o czym przekonają Gości zarówno niezwykle urocze wnętrza, urządzone na wzór dawnych sal dworskich, z nutą nowoczesności jak i suto zastawione stoły i domowe zapachy przywołujące na myśl obfite biesiady szlacheckie lat dawnych.

Folwark Księżnej Anny, położony przy głównej drodze powiatowej, wśród zielonych łąk, to miejsce, w którym zaczerpniesz świeżego powietrza, odpoczniesz wraz z rodziną od zgiełku miasta, spróbujesz polskiego żuru i tradycyjnie przygotowanej kaczki.

Klimatyczne miejsce na Podlasiu

Doskonały lokal na imprezę

Mamy dwie sale restauracyjne:  “Księżnej Anny” (ok. 25 osób) i “Siemiatycze z początków XX wieku” (ok. 60 osób) oraz Salę Bankietową, w której przygotowujemy wesela, konferencje, spotkania rodzinne i inne imprezy okolicznościowe (nawet dla 300 osób).
Dysponujemy monitorowanym, dużym, utwardzonym parkingiem i pokojami gościnnymi. Wkrótce powstanie tu też plac zabaw dla najmłodszych.
Pomyśleliśmy też o komfortowych, uwodzących nie tylko czystością, ale też niepowtarzalnym klimatem toaletach, gdzie nowoczesność puszcza oko tradycji, Panie mają wygodny szezlong na pogaduchy, panów wita Ojciec Chrzestny, a dzieci wygodnie się przewija.

Rustykalne wnętrza, które charakteryzuje przetarte drewno, kamień, elementy metalowe, surowe kinkiety, z pieczołowitością wieszane koronkowe zasłony, grube kotary krzyżują się z ciepłem domu rodzinnego, paterami z domowymi ciastami, ręcznie dzierganymi koronkami i ciepłem świec.

Posiadamy 60 m2 powierzchni kuchennej, co sprawia, że jesteśmy w stanie bardzo sprawnie serwować dania dla naprawdę licznych grup Gości. Całość lokalu jest całkowicie bezpieczna dla najmłodszych. Planujemy wybudowanie Letniego Ogrodu na tarasie z widokiem na plac zabaw. Budynek jest parterowy bez schodów i utrudnień dla niepełnosprawnych

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

O nas

w mediach

SMAKI LATA W TVP BIAŁYSTOK

Marcin opowiada o smakach Podlasia i przygotowuje wątróbkę na chałce z malinami.

SMAKI PODLASIA - RADIO BIAŁYSTOK

Kotlety cielęce marynowane trawą żubrową - przepis Marcina Balińskiego

SMAKI PODLASIA - RADIO BIAŁYSTOK

Zupa śledziowa na zimno - przepis Marcina Balińskiego z Siemiatycz

SMAKI PODLASIA - RADIO BIAŁYSTOK

Giczki jagnięce z przepisu Marcina

ROLNIK SZUKA ŻONY - NAGRANIE W FOLWARKU

4 edycja Rolnik Szuka Żony i intymna rozmowa w naszym letnim ogródku

JEDYNE TAKIE MIEJSCE - POLSKIE RADIO JEDYNKA

Program o Siemiatyczach i lokalnej kuchni. Rozmowa z Martą Januszewską i Sławą Bieńczycką.